תינוק באוטו


בין שלל הסטיקרים שניתן למצוא על החלונות ועל הפגושים של מכוניות שמגיעות אלינו לאוטוויק, הסטיקר המוכר של 'תינוק באוטו' גורם לנו תמיד לחייך. ומכיוון שירושלים היא אחת הערים הצעירות בארץ, לא מפתיע שאנחנו נתקלים בהרבה מאוד 'תינוק באוטו', ולא פעם גם ב'תאומים ברכב', סטיקר שמשמח אותנו כפליים.

בירושלים נולדים בכל שנה מעל ל-20,000 תינוקות (בשנת 2012 נולדו לא פחות מ-22,800 תינוקות ירושלמיים, על פי השנתון הסטטיסטי לירושלים). דרך נוספת 'לזהות' רכב של משפחה צעירה היא כאשר אנחנו מגלים כיסא תינוק במושב האחורי של היונדאי או המיצובישי שלכם שמגיעה אלינו לטיפול תקופתי.

כשיוצא לנו לשוחח עם הורים – בעיקר עם הורים טריים – הדאגה המרכזית שלהם היא לבטיחות של התינוק ברכב, לקשירה נכונה של הכיסא ולבחירת הדגם הנכון של הכיסא. 
 
אבל בין עמודי השנתון הסטטיסטי ניתן למצוא גם נתונים מדאיגים: בשנת 2012, לא פחות מ-1605 כלי רכב בירושלים היו מעורבים בתאונות דרכים עם נפגעים. למרות שמדובר בירידה של 14% מהשנה הקודמת, אבל עדיין נתון מצמרר: למעלה מארבעה כלי רכב מעורבים בתאונה מדי יום!
מה אפשר לעשות כדי לצמצם את הסכנות? עבורכם, עבור המשפחות שנוסעות בירושלים עם ביונדאי או במיצובישי, וכמובן גם עבור כל המשפחות האחרות, ריכזנו כאן כמה כללי בטיחות בכל הנוגע לנסיעה עם ילדים:
   

  1. חגירה נכונה – התקן ריסון מתאים בהתאם למשקל וגובה (עוד על מושבי בטיחות לילדים >>)
  2. יציאה מהצד של המדרכה – יונדאי גאה להיות אחת מהיצרניות שפתרו את הנושא באופן הכי יצירתי, עם הוולוסטר – שבה ישנה רק דלת אחת מאחור – בכיוון המדרכה.
  3. כחום היום – בקיץ יש לחגור בזהירות: האבזמים והכיסא עשויים להתחמם ולהיות מסוכנים. מומלץ לחנות בצל, לכסות בבד בהיר את כיסא התינוק, ולהפעיל את המיזוג למספר דקות לפני הכניסה לרכב.
  4. מלחמת כריות – ילד בכל גיל יכול לשבת ליד הנהג, בתנאי שנעשה שימוש בהתקן המתאים ואם גילו עד 5 שנים – כרית האוויר מושבתת. הסיבה לשינוי התקנות היא כדי למנוע מצב שבו ההורה-הנהג מסתובב אחורה כדי לתת לילד בקבוק או צעצוע ומסיר את המבט מהכביש.
  5. תינוק עסוק = נהיגה בטוחה – כשהתינוק בוכה יורדת רמת הריכוז של הנהג, בעיקר אם מדובר בנסיעה בה הנהג הוא המבוגר היחידי. לכן, חשוב לדאוג שהתינוק יצא לדרך כאשר הוא שבע ונקי, ולדאוג לו לתעסוקה במהלך הנסיעה: כדאי להכין או לתלות צעצועים קטנים ורכים מול המושב – ולזכור כי התינוק לא יכול ליהנות מהנוף המשתנה לאורך הנסיעה, והשעמום עלול לגרום לו למצוקה. 
  6. ולסיום, אקטואלי מתמיד, מומלץ להתקין אמצעי התרעה שידאג להתריע במקרה של כיבוי המנוע והשארת ילד במושב האחורי.

 
 


מרכזי שירות חדישים | כל דגמי מיצובישי ויונדאי

טיפול תקופתי, העברת טסט, פחחות, תיקון תקלות, חשמלאות ודיאגנוסטיקה

אולמות תצוגה ענקיים | כל רכבי יונדאי ומיצובישי

בירושלים: יונדאי ובמודיעין: יונדאי ומיצובישי

ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין