נוהגים לטייל: שישה משחקי-דרך שיעסיקו את הילדים בנסיעה


אין הורה שלא מכיר את הסיטואציה הזאת: נסיעה ארוכה, אולי פקק או שניים. הילדים מאחור, השעמום הולך וגובר. הילדים מאבדים סבלנות, מתחילים לריב בקולי קולות, ולא מפסיקים לשאול "נו, מתי מגיעים?".
אז לרגל חודשי הקיץ והחופש הגדול, הנה מספר הצעות למשחקי דרך ופעילויות שיעבירו למשפחה את הזמן במכונית בנעימים:

מי רואה?

כל אחד מהנוסעים, בתורו, מאתר עצם כלשהו בדרך, למשל: משאית ירוקה, תחנת דלק, עץ. האחרים צריכים לשאול שאלות "כן ולא" ולנחש באיזה עצם מדובר. המנצח הוא מי שמגלה ראשון את העצם המדובר.

אני מנווט!

אם מדובר בילדים גדולים, אפשר לנצל את הנסיעה הארוכה וללמד אותם לקרוא מפת כבישים או מפה טופוגרפית. ה"תפקיד" שלהם, למשל, הוא לקרוא שלטי הכוונה ותמרורים ולהורות על כיוון הנסיעה.

אני לוקח איתי לאי בודד

אחד הנוסעים חושב על דברים שייקח איתו לאי בודד, כשמאחורי הבחירה עומדת חוקיות מסויימת, כמו למשל: דברים שמתחילים באות א'. הנוסעים האחרים זורקים שמות של דברים שיביאו לאי בודד, והוא אומר אם יקבל אותם או לא (בהתאם לחוקיות שבחר). המנצח הוא זה שמגלה מה החוקיות.

אאאאאאאאאלף

משחק חי צומח דומם בסיסי, עם מספר קטגוריות מצומצם (כי לא רושמים את התשובות על דף). המנצח הוא זה שמוצא תשובות לכל הקטגוריות. אפשרות לארץ עיר קצת שונה: כל אחד מהנוסעים עונה תשובה, בהתאם לקטגוריה המתאימה, שמתחילה באות שהסתיימה התשובה האחרונה.

שירים בהמשכים

אחד הנוסעים מתחיל לשיר. האחרים עוצרים אותו באמצע השיר וצריכים להמשיך ולשיר שיר אחר שמתחיל במילה בה הסתיים השיר הקודם.
אפשרות נוספת היא שאחד הנוסעים זורק מילה, והאחרים צריכים למצוא שיר המתחיל במילה הזו.

סופרים הכל

סופרים מה שרוצים: מכוניות בצבע אדום, מספר הרמזורים שעוברים, מספר העצים שחולפים על פניהם, שלטי רחוב, תמרורים או כל דבר אחר שיעזור לילדים להעביר את הזמן.

נסיעה נעימה ומהנה!
 


ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין