עומדים לפני טיפול לרכב?


כדאי שתקראו את זה

הקפדה על ביצוע טיפולים לרכב במועדם מעניקה שקט נפשי, מונעת תקלות ותורמת לשמירת ערכו. כל מה שרציתם לדעת על טיפולים לרכב (ועוד כמה עובדות מפתיעות)

כשזה מגיע לטיפולים למכונית, עומדות בפניכם 2 ברירות: או לטפל כמו שצריך, או לטפל כמו שצריך.
הקפדה על טיפולים טובים ובמועד תורמת לתקינות המכונית וכך תורמת לבטיחות הנוסעים ושומרת על ערכה. הימנעות מטיפול, טיפול לא במועד או בחירה בטיפולים ובחלפים זולים, עלולות להוביל לסקאלת התוצאות העגומות שבין מפח נפש לסיכון חיים.

לכן, ריכזנו את 5 שאלות המפתח שכדאי לשאול רגע לפני טיפול:

1. למה חשוב להקפיד על ביצוע הטיפולים?למען הבטיחות שלך ושל בני משפחתך ולמען שלום הרכב ושמירה על ערכו.
אם דילגתם על אחד הטיפולים, יש סיכוי שהכל יעבור בשלום בפעם הראשונה. אבל בהימור הבא כבר לא כדאי לכם להשתתף. תקלה קטנה שלא מטופלת עלולה להמשיך ולהתפתח עד לפגיעה בערך המכונית ולאבדן שליטה מלאה בה.

2. מהו ההבדל בין הטיפולים השונים?
ההבדל נובע מהצרכים השונים של הרכב, שמקורם במספר הקילומטרים שהוא עבר.
לשמחתנו, אין צורך להשקיע המון מחשבה בעניין, כי הכל מצוין בהוראות יצרן הרכב, אשר כבר לקח עבורנו בחשבון פרמטרים מסויימים, כגון: אקלים, דפוס נהיגה, אורך הנסיעה הממוצעת, טמפ' וכו'.
לכן, חשוב מאוד לקרוא וליישם את ההוראות.

3. מה הסיכון שכרוך בביצוע הטיפול הלא נכון (למשל, 15 במקום 60 או 90)?
ביצוע של טיפול "קטן" במקום "גדול", "חוסך" את החלפת הפריטים אותם קבע היצרן. הסיבה לגרשיים סביב המילה "חוסך" נובעים מהעובדה שפריטים שלא הוחלפו עלולים לגרום נזק בעתיד. למשל, הימנעות מהחלפת נוזל תיבת הילוכים במועד, עלולה לגרום לנזק פנימי בתיבת ההילוכים, והימנעות מהחלפת רצועת תזמון עלולה להסתיים בכך שהרצועה הישנה תיקרע ותגרום נזק למנוע.

4. קיבלתי הצעה זולה מאוד, לטיפול שאמור להיות יקר. מה צריך לשאול כדי לדעת מה לא כלול בה?תמיד מומלץ להשוות תפוחים לתפוחים ותפוזים לתפוזים. ולענייננו, כדאי לקבל הצעת מחיר כתובה ואז לראות ממה נובעים ההפרשים וההבדלים. יש סיכוי טוב שתגלו, כמאמר הקלישאה, שהזול יוצא יקר. מומלץ גם, כמובן, לבדוק את סוג החלפים המותקנים ברכב (מקורי\חליפי\משומש) ואת האחריות הניתנת עבורם.

5. איך אפשר למדוד את איכות הטיפול שבוצע במכונית שלי?
בהעדר ידע טכני, קשה להבין את התהליכים עצמם. אפשר, כמובן, לשאול ולגלות עניין בפן הטכני, או, לחילופין, ללמוד עליהם באינטרנט. אבל אם אין לכם חשק לצלול לתוך עולם הבדיקות, הקפידו לבחור מטפלים מורשים, נסו להתרשם מהצוות ומהמקום והיו קשובים למכונית אחרי הטיפול.

לסיכום – לא קשה לטפל ברכב, אבל זה בהחלט מצריך תשומת לב.
מצד שני, עבור מעט תשומת הלב הזו, מקבלים הרבה מאוד שקט נפשי.

לתאום תור לטיפול לרכב>>


מרכזי שירות חדישים | כל דגמי מיצובישי ויונדאי

טיפול תקופתי, העברת טסט, פחחות, תיקון תקלות, חשמלאות ודיאגנוסטיקה

אולמות תצוגה ענקיים | כל רכבי יונדאי ומיצובישי

בירושלים: יונדאי ובמודיעין: יונדאי ומיצובישי

ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין