טיפים לחסכון בדלק – בדקה וחצי


כיצד לחסוך בדלק בהתנהלות היומיומית שלכם? סרטון הדרכה קצר וקליל שהעלתה 'כלמוביל' לאתר Youtube, מספק כמה טיפים לחסכון בדלק שקל ליישם:

1.      רגל יציבה על הגז – נסיעה במהירות משתנה עם האצות ובלימות מרובות, היא בזבוז של דלק (וגם עלולה להיות פחות בטוחה לכם ולנהגים האחרים בכביש). סעו במהירות יציבה.

2.      בלי לחץ – לחץ האוויר בצמיגים צריך להיות על פי הנחיות היצרן. בנוסף להשלכות הבטיחותיות, צמיג בלחץ הנכון נאחז בכביש באופן האופטימלי, ומאפשר ניצול מיטבי של הדלק.

3.      ניקיון הוא חסכון – הצטברות אבק על כלי הרכב מגבירה את החיכוך ופוגעת ביעילות המנוע. הקפידו על רכב נקי – זה ישתלם לכם גם בתחנת הדלק.

4.      חלון פתוח, חשבון פתוח – נסיעה בחלונות פותחים מגבירה אף היא את החיכוך של הרכב, ומגבירה את צריכת הדלק. ככל שהמהירות גבוהה יותר, כך הנזק לצריכת הדלק גדול יותר.

5.      קר זה יקר – חשוב להפעיל את המזגן בטמפרטורה נעימה, ולא להגזים בקירור. נהוג להמליץ על 25 מעלות כטמפרטורה נעימה בימי הקיץ; שימו לב שלאחר 'מכת הקור' הראשונה שהרכב החם זקוק לה, אפשר להפחית את עוצמת המאוורר ואת דרגת הקור.

6.      מטען חורג – חריגה בהוצאות: תא מטען המשמש כמחסן נייד מגדיל את צריכת הדלק שלכם. האם אתם באמת חייבים לסחוב אתכם את שקיות הבגדים האלה לכל מקום בארץ?

7.      טיפולים קבועים שומרים על מנוע יעיל – קיום של שגרת הטיפולים ברכב, שימוש בשמנים איכותיים ואיתור מוקדם של תקלות, מסייעים להבטיח שמנוע פועל באופן תקין, ואינו מבזבז דלק.

8.      נהיגה בניוטרל? אכן, בניוטרל: נהיגה בניוטרל אינה חוסכת דלק, ולא רק סזאת – היא גם מסוכנת מבחינה בטיחותית שכן היא מפחיתה את היכולת לבלום בעת חירום.

רוצים לראות את הסרטון המצוייר? פנו לעצמכם דקה ושלושים ושבע שניות, והקליקו כאן:


מרכזי שירות חדישים | כל דגמי מיצובישי ויונדאי

טיפול תקופתי, העברת טסט, פחחות, תיקון תקלות, חשמלאות ודיאגנוסטיקה

אולמות תצוגה ענקיים | כל רכבי יונדאי ומיצובישי

בירושלים: יונדאי ובמודיעין: יונדאי ומיצובישי

ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין