הכירו את השמנים והנוזלים השונים:

שמן מנוע לשמן תפקיד חשוב בפעולת המנוע – הוא מסכך את החלקים הנעים ומונע את שחיקתם, תוך שהוא תורם לקירור ולפיזור אחיד של חום המנוע. מחסור בשמן עלול לגרום להרס מהיר של המנוע – על ידי שחיקה של חלקים פנימיים שלו.

שמן לתיבת ההילוכים הידנית תפקידו של השמן בגיר הוא שימון וקירור חלקיו. הוא סמיך יותר משמן לתיבת הילוכים אוטומטית ובעל גוון צהוב-כהה. זמני החלפת השמן וסוג השמן נקבעים בהוראות היצרן או היבואן.

תיבת הילוכים אוטומטית השמן המתאים לגיר האוטומטי שונה מזה של גיר רגיל: בגיר האוטומטי השמן דליל יותר וצבעו אדום. שימו לב: בגיר אוטומטי יש לעתים צורך בהחלפה או בניקוי של פילטר (מסנן) הנמצא בתוך הגיר.

שמן הגה כח הגה כוח הוא הגה שניתן לסובב אותו בהשקעה מינימאלית של כוח, הודות למערכת שמן ייעודית. הגה כוח אינו דורש טיפול מורכב, למעט בדיקת גובה השמן והחלפתו לפי הוראות היצרן.

נוזל קירור הוא נוזל שתפקידו המרכזי הוא לקרר את המנוע, אך הוא משמש גם לחימום הרכב בחורף. נוזל הקירור מכיל חומרים המגנים על חלקי המערכת מפני בלאי; הנוזל מעלה את נקודת הרתיחה של מי הקירור ומוריד את נקודת הקיפאון שלהם. מכל הסיבות האלה, ובגלל העובדה שהנוזל הזה נקי מאבנית, חשוב להשתמש רק בו למערכת הקירור ולהחליפו אחת לשנתיים, או לפי הוראות היצרן.

נוזל בלמים תפקידו להעביר את הלחץ מדוושת הבלם לבוכנות שמפעילות את רפידות הבלמים. באופן כללי, אין צורך להוסיף נוזל בלמים למיכל הראשי, כי גובה הנוזל שבו תלוי בעוביין של הרפידות. תוספת מיותרת של נוזל בלמים תיפלט החוצה בזמן החלפת הבלמים, ותגרום לכך שבמערכת יהיה עודף נוזלים. אם ניכרת ירידה משמעותית ומהירה בגובה הנוזל בין טיפול לטיפול – צריך לגשת למוסך ולערוך בדיקה של כל המערכת כדי לאתר את מקור הנזילה. החלפת נוזל בלמים מתבצעת בדרך כלל אחת לשנתיים.


מרכזי שירות חדישים | כל דגמי מיצובישי ויונדאי

טיפול תקופתי, העברת טסט, פחחות, תיקון תקלות, חשמלאות ודיאגנוסטיקה

אולמות תצוגה ענקיים | כל רכבי יונדאי ומיצובישי

בירושלים: יונדאי ובמודיעין: יונדאי ומיצובישי

ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין