רכב היברידי – חדשני וחסכוני


בשנים האחרונות הפכה הקטגורייה של רכב היברידי לדבר החם ביותר בשוק הרכב. לשינוי הזה אחראים מספר גורמים: המודעות הגוברת של הציבור, של המגזר העסקי ושל הממשלה לאיכות הסביבה, הצורך הטבעי לחסוך בהוצאות הדלק, ובנוסף – הניחוח האופנתי והחדשני של המכוניות ההיברידיות. בקיצור: המכונית ההיברידית הפכה מפנטזיה של מהנדסים לגאדג'ט נחשק ולזירה של תחרות בריאה (ונקייה) בין חברות הרכב בעולם.

רכב היברידי – מאז ועד היום

לפני שנצא לסיור קצר בעולמן של ההיברידיות, נחזור כמה שנים אחורה: שתי החלופות המובילות עד לא מזמן היו שימוש בגז כחומר בעירה ולחילופין – הנעה במנועים חשמליים. הסיבה שרובנו עדיין נוסעים במכוניות הצורכות בנזין בלבד היא שכל פתרון כזה כרוך בבעיות אחרות: כדי להשתמש בגז יש לדחוס אותו למיכלים בתוך המכונית, וזו, באופן לא מפתיע, פעולה שעלולה להיות מסוכנת. המנועים החשמליים, לעומת זאת, תלויים בסוללות, ואלו מצידן מהוות אמצעי מאוד לא יעיל לאחסון אנרגיה – ולכן יאפשרו נסיעה למרחקים קצרים בלבד. בשורה התחתונה – לא הגז ולא הסוללה איפשרו פתרון מלא לנסיעה במכונית.

רכב היברידי – שתי מערכות הנעה

אז מה עושים? קצת מזה וקצת מזה. במקום לוותר על צמד הפתרונות, החליטו המדענים והחליטו לשלב ביניהם. והתוצאה? מכונית בעלת שתי מערכות הנעה: מנוע בנזין רגיל ולצידו מנוע חשמלי השואב את האנרגיה ממערכת סוללות גדולה (ומכאן השם, מכונית היברידית, בת כלאיים – גם וגם). המחשב של המכוניות ההיברידיות יודע לשלב באופן חכם בין פעילותם של שני המנועים, כדי להפיק מהם את המיטב ובאותו הזמן לחסוך דלק. במהלך הנסיעה מתאים המחשב את השימוש בצמד המנועים לתנאי השטח: בנסיעה מאומצת הוא מוודא שמנוע הבנזין יספק יותר כןח, ובנסיעה על כביש שטוח הוא הופך את המנוע החשמלי לספק הכןח העיקרי. באופן הזה מציעה המכונית ההיברידית יחס גבוה יותר של ק"מ לכל ליטר בנזין בתוך העיר, מאשר מחוצה לה – בדיוק להיפך ממכונית רגילה. לוח המכוונים המפורט ישמח להציף אתכם בנתונים על ההספקים של המנוע החשמלי, של מנוע הבנזין, של צריכת הדלק ועוד.

כדי לוודא שהמצברים של המנוע החשמלי לא יתרוקנו בתום כל נסיעה, תנועת הגלגלים מהווה חלק ממערכת הטעינה של המצברים. כל לחיצה על הבלמים מפעילה גנרטור שהופך את האנרגיה שנוצרת במהלך הנסיעה לחשמל שמטעין את המצברים.

רכב היברידי – משתלם לחשבון הבנק ולסביבה

כיום, כל חברות הרכב מציעות דגמים היברידיים, והשימוש בהם הוא משתלם לסביבה, לחשבון הבנק וגם ליומן העמוס של רובנו – רכב היברידי מבקר בתחנת הדלק הרבה פחות מאשר הרכב שמונע בדלק.

יונדאי Ionic – רכב היברידי מתקדם

יונדאי מציעה את דגם יונדאי Ioniq החדשה – רכב היברידי מתקדם המשלב עיצוב מרהיב עם גימור מהודר, מערכות טכנולוגיות מתקדמות וסטנדרט בטיחות עליון (רמת זיהום 2, רמת בטיחות 7 ו-8, בהתאם לרמת הגימור, בסולם 1-8).

עוד על יונדאי איוניק ולתאום נסיעת מבחן >>


מרכזי שירות חדישים | כל דגמי מיצובישי ויונדאי

טיפול תקופתי, העברת טסט, פחחות, תיקון תקלות, חשמלאות ודיאגנוסטיקה

אולמות תצוגה ענקיים | כל רכבי יונדאי ומיצובישי

בירושלים: יונדאי ובמודיעין: יונדאי ומיצובישי

ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין