מה בודקים בבדיקת החורף?


מי לא שמע על בדיקת חורף? בדיקות החורף נערכות בכל שנה בחודשי החורף הראשונים – אוקטובר עד דצמבר, ואינה בדיקה שונה המיועדת לעונה הקרה – אלא פשוט בדיקה מקיפה של מערכות הבטיחות בכל הרכב.

ככזו היא חשובה בכל ימות השנה,  אך הסיבה לביצועה לפני החורף פשוטה: תנאי הנהיגה בחורף קשים במיוחד, ולכן כדאי לבצעה. ראשית, כמובן, ממניעי בטיחות הנהג, הנוסעים והסובבים ושנית – כדי להימנע מקנסות ומאי-נעימויות העלולות להיגרם בעת בדיקות שמבצע משרד התחבורה בדרכים.  

בדיקת חורף תקנית כוללת בדיקה של מצב דפנות הצמיגים וסוליית הצמיגים,  איזון וכיוון של מערכת המתלים וההיגוי, תקינות המגבים, הימצאות נוזל שטיפה במיכל השטיפה; במערכת החשמל כוללת הבדיקה את תקינותם של הפנסים הקדמיים והאחוריים, את תאורת הנסיעה לאחור, את אורות הבלם ואת פנסי האיתות, כמו גם המצבר, המוליכים והמצתים. מערכת המיזוג מתפקדת בבחורף ככלי חשוב להפשרת אדים מהירה ויעילה. לכן, חשוב לוודא שאפשרויות החימום,  הקירור והאוורור תקינות, וכן שמערכת המיזוג מפשירה את האדים בהצלחה.  

בחלקה האחרון של בדיקו החורף מרעננים השמנים במכונית, את נוזלי מערכת הבלימה ואת הנוזל נגד קפיאה במצנן (רדיאטור). 

בדיקת החורף יכולה להציל אותך מתאונה, מהורדה מהכביש, או סתם מדו"ח משטרתי כואב. המלצה לבעלי רכבי יונדאי ומיצובישי: לפני החורף, קבעו תור באוטוויק.

ומי שעוד לא השתכנע בנחיצותה של הבדיקה – אתם מוזמנים לצפות בהמלצה לביצוע טיפול חורף ששודרה ב'תכנית הכלכלית' בערוץ 2


 
 


מרכזי שירות חדישים | כל דגמי מיצובישי ויונדאי

טיפול תקופתי, העברת טסט, פחחות, תיקון תקלות, חשמלאות ודיאגנוסטיקה

אולמות תצוגה ענקיים | כל רכבי יונדאי ומיצובישי

בירושלים: יונדאי ובמודיעין: יונדאי ומיצובישי

ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין