מדריך – איך לבחור רכב משומש (כתבה ג')


קניית רכב כרוכה בהוצאה גדולה של כמה עשרות אלפי שקלים, גם כאשר מדובר בקניית רכב משומש. לכן, חשוב לדעת ממי לקנות, מה לבדוק וממה להיזהר. בשבועות הקרובים נפרסם כאן באתר סידרת כתבות אשר יסייעו לכם להתגבר על מכשולים נפוצים בדרך אל מכונית יד שנייה הטובה ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

כתבה שלישית: רכב מאדם פרטי או רכב מליסינג – מה עדיף?

על פי המידע המתפרסם בעיתונות, כ-70% מהמכוניות החדשות הנמכרות בישראל נמכרות לחברות הליסינג. המשמעות היא כאשר באים לרכוש רכב משומש, לחברות הליסינג יש את ההיצע הגדול ביותר.

היתרון: חברות המשתמשות ברכבי ליסינג נוהגות להחליף את הרכבים אחת לשלוש שנים, כך שמדובר ברכבים חדשים יחסית.

החיסרון: מדובר ברכבי חברה, שלא ניתן לדעת עד כמה שפר עליהם גורלם. יש אמנם נהגים "מפנקים", המקפידים על רחצת הרכב בתדירות גבוהה ועל בדיקת שמנים וטיפולים במועד. לעומתם, ישנם נהגים, שעבורם העובדה שמדובר ברכב חברה ולא ברכבם הפרטי מהווה את כל ההבדל, וגוררת – בין השאר – תחזוקה שוטפת לקויה ונסיעה בדרכים שעשויות להזיק למרכב התחתון. רכב חברה הוא סוג של חתול בשק.  זו הסיבה שמחירם של רכבי ליסינג נמוך בעשרה אחוזים ממחיר רכב זהה בבעלות פרטית.

למרות המחיר הנמוך, חשוב לבדוק את הרכב ולא להסתפק בהצהרת חברת הליסינג ובגיליון הטיפולים שהיא מציגה. אמנם בדיקת רכב לפני קניה במכון בדיקה ובמוסך כרוכה בעלות של כמה מאות שקלים, אך הבדיקה עשויה בהחלט לאתר ממצאים שעלות התיקון שלהם תהיה גבוהה בהרבה.

אם אתם עומדים בפניה קניית רכב אשר טופל כנדרש במוסך מורשה, יתכן שתוכלו לחסוך לעצמכם את הביקור במכון הבדיקה: ניתן להגיע עם בעל הרכב למוסך על פי בחירתכם, לברר את היסטוריית הטיפולים, לוודא כי הרכב לא עבר תאונה או פגיעה קשה ולבדוק אילו תיקונים נדרשים ומה עלותם.

מעניין? רוצים לדעת עוד? צפו בכתבה הבאה:

לכתבה הראשונה בסדרה


ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין