לטיול יצאנו


נסיעות עם ילדים יכולות להסתיים בכאב ראש להורים ובמצב רוח נרגן של הילד. זכרו שעבור הילדים נסיעות ארוכות יכולות להיות בלתי נסבלות. הישיבה הממושכת, השעמום וחוסר הסבלנות עלולים לגרום לבכי, נדנוד וריבים שיהפכו את הנסיעה למתישה ואף עלולים לפגום בריכוז הנהג ולסכן את בטיחות הנסיעה.

ילדים לא מסתפקים בבהייה בנוף המתחלף ולכן נסיעות ארוכות יוציאו את הצד המנדנד וחסר הסבלנות שלהם. אז אחרי שהלבשתם את הילדודס בבגדים נוחים וסיפרתם להם לאן ולמי נוסעים, כדאי שתארזו גם את ההמלצות הבאות, הן יעזרו לכם לעבור את הנסיעות הארוכות בשלום:

תכנון הנסיעה – תכננו את הדרך וסמנו את נקודות בהן תוכלו לעצור להתרעננות. זה לא פשוט שדווקא בנסיעה בכביש המהיר, מפתיע הילד עם צורך דחוף לשירותים. עצירות קצרות יעזרו גם לכם – המבוגרים, להצטייד בעוד קצת מרץ וסבלנות להמשך הנסיעה ולהתמודדות עם הצרכים של הקטנטנים.

שמש בעיניים – קרני שמש שפוגעות בחלונות האחוריים יכולות להציק ולסנוור את הילדים היושבים מאחור. בנסיעות הארוכות הן עלולות אפילו לגרום לכוויות. לכן, תלו צלונים על החלונות האחוריים. העדיפו כאלה שיש עליהם ציורי ילדים שיכולים לתרום לאווירה נעימה מאחור. כיום ניתן להשיג צלונים שמהווים אטרקציה בפני עצמה עם הפעלה לילד.

צידה לדרך – לפני הנסיעה ארזו את כל הדברים שהילד עלול להזדקק להם או לרצות אותם במהלך הנסיעה וגם על אותם דברים שיכולים לעזור לכם להעסיק אותו: אוכל וחטיפים (רצוי כאלה שאינם מלכלכים במיוחד), שתייה, מוצץ, בובה אהובה, שמיכה, בגדים להחלפה וכו'. אם אתם נוהגים ולא הצטרף לנסיעה מבוגר נוסף, דאגו למקם את כל אותם דברים בהישג ידיכם כך שבזמן הנסיעה לא תצטרכו להסתכן בחיטוט בתיק ובהסרת העיניים מהכביש.

משחקים ופעילויות – להעסקת ילדים בזמן נסיעה יש כמה הצעות שתלויות בגיל הילד:

פעלולונים שניתן לתלות על המושב מול הילד
דיסקים וסיפורים אהובים
משחקים שניתן לשחק במהלך הנסיעה (בובות, מדבקות, קלפים )
הפתעות קטנות וזולות שתוכלו לשלוף כששום דבר אחר לא עוזר
סרטי ילדים לרכבים המצוידים במסכי צפייה או למחשבים ניידים

גם אתם יכולים – יש הפעלות שתוכלו גם אתם ליזום ולשמח את הילדים במשחק חדש למשל: ספירת המשאיות שעוברות בדרך, זיהוי של הנופים המתחלפים (רואה את הים? הנה רכבת!…), חידות. ישנם ספרים שיכולים לעזור לכם עם רעיונות למשחקי דרך.

שיתופי פעולה – אם אתם יוצאים לטיול משותף עם משפחה או חברים – "חילופי ילדים" הם פתרון שעובד מצוין. "משבצים" את הילד עם החבר שלו מהמשפחה השנייה והנסיעה עוברת בנעימים.

המלצות בטיחות – אמנם המלצות אלו אינן קשורות להעסקת ילדים במהלך הנסיעה אך הן חשובות מעין כמוהן: חגרו את הילדים כפי הנדרש בחוק ואל תשאירו אותם לבד ברכב, אפילו לא לרגע אחד!

נסיעה בטוחה!
 


ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין