טיפים לשמירה על הרכב ועל בטיחות הנהיגה בימי הקיץ


בימים חמים אלה כדאי להקפיד על מספר פעולות פשוטות, אשר יסייעו לכם לשמור על הרכב ולצמצם את צריכת האנרגיה שלו.

1. בדקו את לחץ האוויר בצמיגים

מומלץ לוודא כי הצמיגים מנופחים לרמה המומלצת על ידי יצרן הרכב. החום מגדיל את נפח האוויר בגלגל, לכן חשוב לבדוק גם את הגלגל הרזרבי, הנמצא בתוך תא המטען בטמפרטורות גבוהות במיוחד. צמיגים שאינם מנופחים מספיק לא רק מגדילים את צריכת הדלק של הרכב, אלא גם מועדים יותר להתפוצץ.

2. בדקו את תקינות המגבים וודאו שיש מים במיכל הניקוי

אמנם, הסיכוי להיקלע לסופת גשם בחודשי הקיץ בישראל היא אפסית, אבל סופת חול או אבק אינה נדירה במיוחד. זה לא כל כך נעים להפעיל מגבים כדי לנקות את השמשה הקדמית ולגלות כי נותרו רק טיפות מים בודדות, וכי כעת שדה הראיה שלכם מקושט בפסי בוץ.

3. ודאו שיש לכם בקבוק מים ברכב

טוב למקרה שהרכב מתחמם ואתם מגלים כי מיכל המים ריק, וגם במקרה שניסיתם לנקות את השמשה הקדמית וקיבלתם פסי בוץ…
חשוב לזכור כי מים שעמדו ברכב מספר שבועות, או אפילו ימים, והתחממו, אינם מומלצים לשתיה.

4. נקו את הרכב

חול ואבק פוגעים לא רק במראה הרכב אלא גם בביצועיו.

5. מתכננים נסיעה ארוכה?

הכניסו את הרכב לבדיקה של כל הנוזלים ברכב: שמן מנוע, שמן גיר, נוזל קירור, נוזל הבלמים ונוזל ההגה. גם אם אין תקלה, הרענון יכול לחסוך לכם כ 10% מתצרוכת הדלק בנסיעה.

6. אווררו רכב שעמד בשמש

בקיץ הישראלי, הטמפרטורה בתוך רכב שחנה בשמש עשויה להגיע גם ל 50 מעלות ויותר. לכן, יש לפתוח דלתות משני צידי הרכב לפני הכניסה לרכב, כדי לאפשר לזרימת האוויר לצנן מעט את הרכב. לאחר ההתנעה, מומלץ להפעיל את מערכת המיזוג על מצב "אוורור", כאשר חלונות הרכב פתוחים. ניתן להפעיל את הקירור כאשר המערכת מפסיקה להזרים החוצה אוויר לוהט. בשלב זה, כמובן, רצוי לסגור את החלונות, ולאפשר למזגן לקרר את הרכב במהירות.


ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין