אוטומוטור 2010 – באנו, ראינו, נסענו


אחת לשנתיים, בחול המועד פסח, מגיע האירוע הגדול של חובבי הרכב בישראל – תערוכת אוטומוטור, המתקיימת בגני התערוכה בתל אביב. 52 מיליון שקלים הושקעו בתערוכה, על ידי 300 מותגי רכב שיוצגו על ידי 96 חברות. 3500 עובדים מתפעלים את התערוכה, בהם 50 נהגים, 50 מתחזקים ו-150 דוגמניות.

יונדאי ומיצובישי: מתחשמלים, מתחדשים ושואפים למקום הראשון במכירות

פתחנו את הביקור בביתן יונדאי, בו הוצגו לא פחות מששה כלי רכב חדשים. יונדאי, הנחשבת כיום ליצרנית המשפיעה ביותר במזרח אסיה, ומצליחה להפתיע לא פעם את המתחרים. ראשונה חייכה אלינו יונדאי i10, מכונית המיני הפופולרית והמוכרת, אבל בגרסתה החשמלית –  i10 אלקטריק. המכונית נוסעת באמצעות מנוע חשמלי שקט ונקי, דבר המהווה יתרון סביבתי עצום למכונית עירונית. האלקטריק מגיעה למהירות מקסימאלית של 130 קמ"ש ולטווח נסיעה של 160 ק"מ ללא טעינה.
לא הרחק מהאלקטריק חיכה לנו ה-iX35, רכב כביש-שטח בעיצוב מודרני, המתוכנן להחליף את הטוסון המצליח. ל-iX35 מנועי טורבו-דיזל ובנזין ותיבות הילוכים ידנית ואוטומטית.
עוד פגשנו בביתן יונדאי את הג'נסיס, שהוצגה הן בגרסה המשפחתית והן בגרסת הקופה, וכן את הסונטה החדשה. כמו כן הוצג היונדאי "קארמק", רכב קונספט שפותח בשיתוף עם ג'נרל אלקטריק האמריקנית. הקארמק הוא שילוב של מכונית עירונית, רכב שטח ומכונית ספורט, והוא עשוי פלסטיק וחומרים אלטרנטיביים.
נציג יונדאי, שהגיע מקוריאה על מנת לבקר בתערוכה, הצהיר על כוונותיה השאפתניות של יונדאי בישראל: "בשנת 2012 יונדאי תהיה במקום הראשון בטבלת המכירות, עם 35,000 מכוניות שימכרו באותה השנה".
בביתן מיצובישי (גם הוא במתחם כלמוביל) הוצגו רכב הכביש-שטח הקומפקטי ASM, הגרסה המחודשת והמשודרגת של המיצובישי אאוטלנדר, וגרסאות חדשות של הלנסר.

מכוניות קונספט, מכוניות יוקרה ודגמים נדירים

אחת האטרקציות של התערוכה היא האפשרות לראות מגוון רחב של דגמי רכב, כולל מכוניות קונספט מעניינות, שלא נזכה לראות על כבישי ארצנו, לצד מכוניות יוקרה נדירות.
בביתן "אינפיניטי", מותג היוקרה של ניסאן, ראינו את האינפיניטי M: מכונית סלון עוצמתית עם מנוע בנפח 3.7 ליטר ותיבה אוטומטית בעלת 7 הילוכים. יגואר הציגה את הדור החדש של מכונית הדגל שלה, ה- XJ, שהושקה בארץ רק לפני מספר ימים. המכונית, ששואפת להיות היהלום בכתר מכוניות היוקרה, יכולה להיות שלכם תמורת קצת יותר מ-700 אלף שקלים. קדילאק הציגה את דגם  CTS-V, מכונית פאר שמסוגלת להאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש תוך  4 שניות בלבד, ולהגיע למהירות מירבית של 280 קמ"ש.
לצד רכבי הסלון והשטח זוללי הדלק, מרבית היצרנים מקפידים להציג גם דגמים המתיישרים עם המגמה הירוקה, ונראה כי היצרניות אינן מעזות להיתפס בלי דגם ירוק אחד לפחות. ביתן וולוו התמקד במכוניות ידידותיות לסביבה, המצוידות במנועי דיזל חסכוניים ובעלי רמת פליטה נמוכה של מזהמים. BMW הציגה את ה"אקטיב E" – מכונית חשמלית מסדרה 1, בעלת  170 כ"ס וטווח נסיעה של 160 ק"מ. סיטרואן, שברולט ויונדאי (כמובן) היו בין יצרניות המכוניות המשפחתיות שהציגו פתרונות היברידיים, כלומר משולבים במנועים חשמליים.

אטרקציות נוספות: נהיגת מבחן, הפעלות ומופעי ראווה

לצד המכוניות (המרשימות והנוצצות, כמובן) שחנו בביתני התערוכה, זכו המבקרים גם להתנסות בנהיגה על כמה מהדגמים, אבל האטרקציה המרשימה ביותר היתה ללא ספק מופע השליטה באופנועי טריאל. הכוכב-הרוכב הוא אלוף העולם ברכיבה בתחום זה, ג'וליאן דופונט, שהפגין כישורים מרשימים תוך כדי טיפוס על מדרגות, קפיצות וירטואוזיות וכדומה. השמועה מספרת כי האלוף שלשל לכיסו מאה אלף שקלים ליום… אנחנו התבוננו בהתלהבות, הסברנו בסבלנות לילדים שאולי הבימבה שלהם לא תעמוד בתרגילים האלה, נכנסנו למכונית המשפחתית ונסענו בזהירות הביתה.
 


מרכזי שירות חדישים | כל דגמי מיצובישי ויונדאי

טיפול תקופתי, העברת טסט, פחחות, תיקון תקלות, חשמלאות ודיאגנוסטיקה

אולמות תצוגה ענקיים | כל רכבי יונדאי ומיצובישי

בירושלים: יונדאי ובמודיעין: יונדאי ומיצובישי

ירושלים

האומן 19
תלפיות

מודיעין

המכונאי 17
ישפרו

ירושלים

מודיעין

ירושלים

מודיעין